MCP4725 I2C DAC Breakout Modülü

MCP4725, volatil olmayan (EEPROM) 12-kanallı buffer voltaj çıkış DAC’ıdır. Kullanıcı register bitini (2) ve volatil olmayan EEPROM (14-bit) hafızasında depolanan DAC giriş verisini (12) konfigüre eder. Konfigürasyon register bitlerini ayarlayarak DAC normal mod veya güç tasarrufu kapama modu olarak konfigüre edilebilir. Alet iki kablolu I2C-uyumlu seri ara yüz ve 2,7V-5,5V voltaj aralığında çalışan tek kaynak kullanır.

Tanım: Bir mikro kontrolörden analog voltaj çıkartmak istediğinizde, MCP4725 bunu yapmanıza izin verecek DAC'dir CJMCU-MCP4725, I2C kontrollü bir Dijital Analog Dönüştürücü (DAC) 'dür. Bir DAC size izin verir! Mikro kontrolör üzerindeki I2C arabirimi gibi dijital bir kaynaktan sinüs dalgası gibi analog sinyal gönderir. Dijital analog dönüştürücüler ses üretme, müzik enstrümanları ve diğer yaratıcı projeler için oldukça iyidir.

CJMCU-MCP4725 Breakout'unun bu sürümü, IC izi, I2C pin çıkışı dahil olmak üzere, kart ile ilgili birkaç sorunu giderir, projelerinize daha iyi uyması için genel kart boyutlarını değiştirir ve bir kaç daha küçük değişiklikler yapar. Bu kartı, bir osiloskoba veya başka herhangi bir aygıta bağlamak için GND ve Signal OUT pinleri de dahil olmak üzere MCP4725'e erişmeniz ve kullanmanız gereken her pini parçalara bölüyor. Ayrıca kart üzerinde SCL, SDA, VCC ve temel I2C pin çıkışları için diğer GND’ler vardır. Ayrıca, bir veri yolu üzerinde birden fazla MCP4725'e sahip olmak istiyorsanız, bu karttaki pull-up dirençleri devre dışı bırakılabilir, bunu yapmak için talimatlar ve ipuçları için aşağıdaki Dokümanlar bölümündeki Bağlantı Kılavuzu'nu kontrol edin.

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

MCP4725 I2C DAC Breakout Modülü

  • Ürün Kodu: ABNA337
  • Stok Durumu: 5
  • 36,66TL
  • Vergiler Hariç: 31,07TL

Etiketler: mcp4725, i2c, dac, breakout, modülü, modÜl, sensÖr